GÜNE İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPMANIZIN ANAHTARI OLAN SAĞLIKLI UYKU İÇİN EN DOĞRU YATAĞI SEÇME REHBERİ SMART MATCH

Gününüzün nasıl geçeceği, nasıl hissedeceğiniz ve ne kadar iyi olacağınız, tamamen sabah uyandığınız anda sahip olduğunuz enerjiyle alakalıdır. Bu durum, kaliteli bir uykunun önemini gösterir.
Neşe içerisinde güne başlayan, sabahları güler yüzü ve enerjisi ile dikkatimizi çeken insanların, bunu nasıl başardıklarını her zaman merak ederiz. Bu enerjinin kaynağı sağlıklı uyku olsa da sağlıklı uykunun nasıl elde edileceği ile ilgili çok farklı fikirler duyarız. Yatmadan önce ılık süt içmekten, lavanta kokulu yastıklara kadar geniş bir yelpazede gelen önerilerin hiçbiri, sabah kalktığınızda sahip olduğunuz dinlenmemişlik hissinin geçmesini sağlamaz. Kolay uykuya dalmak ile uyku süresince konforlu bir şekilde dinlenerek uyumak arasında farklar olduğundan dolayı, sağlıklı uyku için öncelikli olarak iyi bir yatağa ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz.

Vücut Kıvrımlarınız Destek Alıyor mu?

Siz dümdüz yatıyor olsanız bile vücudunuz kıvrımlardan oluşur. Yatış pozisyonunuza göre vücudunuzdaki kıvrımların ihtiyacı olan destek sayısı ve miktarı değişse bile sonuçta genel ihtiyacınız değişmez. Özellikle bel ve boyun boşluğunun iyi destek alması, uyku kaliteniz açısından en önemli iki unsur olduğundan, bu noktada yatak ve yastık seçimi öne çıkar. Vücudunuzun kıvrımlarına uyum sağlayan ve doğru destek oluşturan bir yatak seçmeniz gerekir. Deneme amacıyla üzerine uzandığınız zaman rahat hissetmeniz ve yatış pozisyonunuzu değiştirmeye ihtiyaç duymamanız, yatak seçiminizin doğru olduğunu gösterir.

İç Tasarım ve Malzeme Seçimi

Yatağın kalitesini etkileyen faktörler; yay sistemi, dolgu malzemesi ve iç katmanlardır. Yatak seçiminde karşınıza iki ana kategoride yatak çıkar. Yaylı ve yaysız sistemler, farklı ihtiyaçlara cevap veren seçenekler sunduğundan, doğru yatak seçimi yapabilmek için ihtiyaçlarınızı iyi belirlemelisiniz. Yay sistemi, ağırlığın eşit yayılması açısından önemliyken yaysız sistemler ise vücudun farklı bölümlerinde oluşan basınca uygun şekilde destek vererek konfor sağlar. İklimlendirme seçenekli yataklar veya alezler, sağlıklı uyku için göz önünde bulundurulması gereken unsurlar arasında yer alır. Yataş'ın sunduğu farklı ihtiyaçlara uygun yatak serilerinde, yaylı ve yaysız pek çok konforlu yatağı bir arada bulabilir ve Doğru Yatak Seçme Rehberi Smart Match ile kilo, boy ve beden ölçülerine göre doğru yatak seçimi için yardım alabilirsiniz.

Yatak, Karyola ya da Baza Uyumu

Yatağınızı düz ve sert bir zemin üzerinde kullanmanız, yataktan yüksek verim elde etmenize olanak sağlar. Bu sebeple, yatak alırken sadece rahat hissettiğiniz bir seçim yapmanız tamamen doğru sonuca ulaşmanızı sağlamaz. Seçimi yaparken, yatak sertliği ile birlikte yatağınızın en iyi hangi karyola yapısında ya da bazada konfor sağlayacağını da araştırmanız gerekir.

Ödüllerimiz